zara has logged 31 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Queen of the Desert

Queen of the Desert

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Taken

Taken

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★½
Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Underworld

Underworld

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Starter for 10

Starter for 10

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chasing Liberty

Chasing Liberty

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Producers

The Producers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Everest

Everest

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wuthering Heights

Wuthering Heights

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry