Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Revenge of the Nerds

Revenge of the Nerds

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Feral

Feral

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aftershock

Aftershock

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Niagara, Niagara

Niagara, Niagara

1997
×
★★½
Edit this entry  
27
Body Count

Body Count

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wrinkles the Clown

Wrinkles the Clown

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Dentist

The Dentist

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
ABCs of Death 2

ABCs of Death 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crystal Eyes

Crystal Eyes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Little Eye

My Little Eye

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Woods

The Woods

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Forgotten

The Forgotten

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bad Girls

Bad Girls

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Out-of-Towners

The Out-of-Towners

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avatar

Avatar

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ice Age Adventures of Buck Wild

The Ice Age Adventures of Buck Wild

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
18
From the Depths

From the Depths

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Nightmares

Nightmares

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry