Sort by

ZaraGwen has logged 217 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wall Street: Money Never Sleeps

Wall Street: Money Never Sleeps

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Guide to Recognizing Your Saints

A Guide to Recognizing Your Saints

2006
×
★★★½
Edit this entry  
30
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Full Measure

The Last Full Measure

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Midsummer Night's Dream

A Midsummer Night's Dream

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
London

London

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Perfect Score

The Perfect Score

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The King

The King

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Rocker

The Rocker

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Nanny Diaries

The Nanny Diaries

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Explicit Ills

Explicit Ills

2008
×
Edit this entry  
28
The Even Stevens Movie

The Even Stevens Movie

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Holes

Holes

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Newcomers

The Newcomers

2000
×
½
Edit this entry  
27
Too Young to Be a Dad

Too Young to Be a Dad

2002
×
★½
Edit this entry  
27
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Light and the Sufferer

Light and the Sufferer

2008
×
Edit this entry  
27
The Good Heart

The Good Heart

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Weapons

Weapons

2007
×
Edit this entry  
27
Flatscreen

Flatscreen

2012
×
Edit this entry  
27
The Extra Man

The Extra Man

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Ballad of Jack and Rose

The Ballad of Jack and Rose

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
L.I.E.

L.I.E.

2001
×
Read the review Edit this entry  
26
Looper

Looper

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Girl with a Pearl Earring

Girl with a Pearl Earring

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Café Society

Café Society

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Conviction

Conviction

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Equals

Equals

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Youth

Youth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Take My Nose... Please!

Take My Nose... Please!

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
In Love

In Love

2006
×
½
Edit this entry  
25
The Sitter

The Sitter

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
New York, I Love You

New York, I Love You

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Taking Woodstock

Taking Woodstock

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lennon or McCartney

Lennon or McCartney

2014
×
½
Edit this entry  
24
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Paley Center Salutes Parks and Recreation

The Paley Center Salutes Parks and Recreation

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Parks and Recreation Special

A Parks and Recreation Special

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry