Sort by

ZaraGwen has logged 1,447 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
National Theatre Live: Angels In America — Part Two: Perestroika

National Theatre Live: Angels In America — Part Two: Perestroika

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Breathe

Breathe

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
National Theatre Live: Angels In America — Part One: Millennium Approaches

National Theatre Live: Angels In America — Part One: Millennium Approaches

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Ghost Story for Christmas: The Mezzotint

A Ghost Story for Christmas: The Mezzotint

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Boy A

Boy A

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
I'm Here

I'm Here

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mumbo Jumbo

Mumbo Jumbo

2005
×
★★
Edit this entry  
29
Heroes and Demons

Heroes and Demons

2012
×
★½
Edit this entry  
29
Air

Air

2010
×
★★½
Edit this entry  
29
Lions for Lambs

Lions for Lambs

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Riding: The Year of Our Lord 1983

Red Riding: The Year of Our Lord 1983

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Red Riding: The Year of Our Lord 1980

Red Riding: The Year of Our Lord 1980

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Red Riding: The Year of Our Lord 1974

Red Riding: The Year of Our Lord 1974

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suicide Squad: Hell to Pay

Suicide Squad: Hell to Pay

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Descent

Descent

2007
×
Read the review Edit this entry  
26
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
26
11:14

11:14

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jim Gaffigan: Comedy Monster

Jim Gaffigan: Comedy Monster

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Jimmy Carr: His Dark Material

Jimmy Carr: His Dark Material

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
All Through the House

All Through the House

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
Edit this entry  
23
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
One Day

One Day

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★
Edit this entry  
21
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry