Sort by

ZaraGwen has logged 146 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ice Age: Collision Course

Ice Age: Collision Course

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harriet

Harriet

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Manhunt: Search for the Night Stalker

Manhunt: Search for the Night Stalker

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Life of Crime

Life of Crime

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Admission

Admission

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Aladdin and the King of Thieves

Aladdin and the King of Thieves

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Just Friends

Just Friends

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Follow Me

Follow Me

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Butter

Butter

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mechanic

The Mechanic

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Catacombs

Catacombs

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Lost Boys: The Thirst

Lost Boys: The Thirst

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Flowers in the Attic

Flowers in the Attic

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Man on a Ledge

Man on a Ledge

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glory Daze

Glory Daze

1995
×
Read the review Edit this entry  
23
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Oh in Ohio

The Oh in Ohio

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beverly Hills Chihuahua

Beverly Hills Chihuahua

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Watch

The Watch

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Smurfs 2

The Smurfs 2

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
20
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry