ZaraGwen has logged 118 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jem and the Holograms

Jem and the Holograms

2015
×
Read the review Edit this entry  
31
Caveat

Caveat

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Trouble

Trouble

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mo Gilligan: Momentum

Mo Gilligan: Momentum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
They're Inside

They're Inside

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sideshow

Sideshow

2000
×
★★
Edit this entry  
29
Follow

Follow

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Son

Son

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
The Toll

The Toll

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Devil Below

The Devil Below

2021
×
★½
Edit this entry  
27
National Security

National Security

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Domino

Domino

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kidnap

Kidnap

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Evolution

Evolution

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stake Land

Stake Land

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blood Night: The Legend of Mary Hatchet

Blood Night: The Legend of Mary Hatchet

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Babysitter Wanted

Babysitter Wanted

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Mockingbird

Mockingbird

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Mercy

Mercy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Your Sister's Sister

Your Sister's Sister

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Kangaroo Jack

Kangaroo Jack

2003
×
Read the review Edit this entry  
21
Let's Go to Prison

Let's Go to Prison

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Couples Retreat

Couples Retreat

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Phobias

Phobias

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Yes Day

Yes Day

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Epic Movie

Epic Movie

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Spy Next Door

The Spy Next Door

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★½
Edit this entry  
19
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Amityville Curse

The Amityville Curse

1990
×
Edit this entry