ZaraGwen has logged 107 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Our Ladies

Our Ladies

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Damned

The Damned

2013
×
Edit this entry  
31
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Borderlands

The Borderlands

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Killjoy

Killjoy

2000
×
Read the review Edit this entry  
30
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★
Edit this entry  
30
I Know Who Killed Me

I Know Who Killed Me

2007
×
Read the review Edit this entry  
29
The Barrens

The Barrens

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Amityville: The Evil Escapes

Amityville: The Evil Escapes

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cats & Dogs 3: Paws Unite

Cats & Dogs 3: Paws Unite

2020
×
Edit this entry  
28
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Michael McIntyre: Showman

Michael McIntyre: Showman

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Show Dogs

Show Dogs

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
I Am Fear

I Am Fear

2020
×
Edit this entry  
24
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Best Man

The Best Man

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stephanie

Stephanie

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
2001 Maniacs: Field of Screams

2001 Maniacs: Field of Screams

2010
×
Edit this entry  
22
2001 Maniacs

2001 Maniacs

2005
×
★★½
Edit this entry  
21
Room 6

Room 6

2006
×
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Here Comes Hell

Here Comes Hell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Big Year

The Big Year

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Teacher

Teacher

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry