Sort by

ZaraGwen has logged 131 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Sand

The Sand

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
31
My Little Eye

My Little Eye

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Extreme Movie

Extreme Movie

2008
×
Read the review Edit this entry  
30
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
Read the review Edit this entry  
30
Ayla

Ayla

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Lifechanger

Lifechanger

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
For the Sake of Vicious

For the Sake of Vicious

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Welcome to Happiness

Welcome to Happiness

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cougars, Inc.

Cougars, Inc.

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Magic Valley

Magic Valley

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Band of Robbers

Band of Robbers

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cassadaga

Cassadaga

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
Finding Home

Finding Home

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Losers Take All

Losers Take All

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Welcome to the Jungle

Welcome to the Jungle

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Far Cry 5: Inside Eden's Gate

Far Cry 5: Inside Eden's Gate

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Danika

Danika

2006
×
Read the review Edit this entry  
26
Dolan's Cadillac

Dolan's Cadillac

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Forger

The Forger

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sun Dogs

Sun Dogs

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
The Preppie Connection

The Preppie Connection

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Am Woman

I Am Woman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Trunk

Trunk

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Trunk

Trunk

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
28 Hotel Rooms

28 Hotel Rooms

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Culling

The Culling

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Pirates of Somalia

The Pirates of Somalia

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
El Gringo

El Gringo

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Safelight

Safelight

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
At Middleton

At Middleton

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Never Back Down 2: The Beatdown

Never Back Down 2: The Beatdown

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Don't Look Up

Don't Look Up

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Red State

Red State

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Catch

The Catch

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry