• Happiest Season

    ★★★

  • Rebecca

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Summerland

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • The Trip to Greece

  • Onward

    ★★★

  • The Thing About Harry

  • Emma.

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

    ★★★★

  • Bicycle

  • Frozen II

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Joker

    ½

  • Tell Me Who I Am

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Simon Amstell: Set Free

  • Hair Love

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Webseries: The Movie

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Good Omens

    ★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Leaving Neverland

  • Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Koko-di Koko-da

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Kitbull

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Joe Lycett: I'm About to Lose Control And I Think Joe Lycett, Live

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • Venom

    ★★

  • London Fields

    ½

  • Green Book

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Suspiria

    ★½

  • Boy Erased

    ★★★

  • A Star Is Born

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • The Festival

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Grandmother's Gold

    ★★★★½