zara has logged 29 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Legend

Legend

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Borstal Boy

Borstal Boy

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Player

The Player

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Sisters

Sisters

1972
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Boys in the Band

The Boys in the Band

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
Read the review Edit this entry  
06
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bugsy Malone

Bugsy Malone

1976
×
★★★★
Edit this entry  
01
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry