• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Sweet Home

  • The Prom

    ★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • His House

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • The Little Mermaid Live!

    ★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • #AnneFrank. Parallel Stories

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • In the Tall Grass

    ½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

    ★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Undone

    ★★★★

  • American Son

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Synchronic

    ★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Rabid

  • Haunt

  • Simon Amstell: Set Free

    ★★★★