RSS feed for zach

zach has rated 42 films released in the 1980s.

  • Desert Hearts

    ★★½

  • Mystic Pizza

    ★★★

  • Beetlejuice

    ★★★★

  • Fast Times at Ridgemont High

    ★★★★

  • The Big Chill

    ★★★★

  • The Evil Dead

    ★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★

  • Working Girl

    ★★★★

  • Knick Knack

    ★★★

  • St. Elmo's Fire

    ★½

  • An Exercise in Discipline: Peel

    ★★★★

  • Teen Witch

    ★★★½

  • Nine to Five

    ★★★

  • Tootsie

    ★★★★

  • Annie

    ★★★

  • Terms of Endearment

    ★★★½

  • Sweetie

    ★★★★

  • Dirty Dancing

    ★★★★