RSS feed for zach

zach has rated 455 comedy films.

  • The Last Detail

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • The Seduction of Mimi

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • The Birdcage

    ★★★★

  • The General

    ★★★★

  • The Shop Around the Corner

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Home Alone

    ★★★½

  • Safety Last!

    ★★★★

  • The Kid

    ★★★★½

  • Arctic Dogs

    ★½

  • Private Life

    ★★★

  • Meet Me in St. Louis

    ★★★★★

  • On the Town

    ★★★½

  • Hocus Pocus

    ★★★½