RSS feed for zach

zach has rated 107 mystery films.

  • Ready or Not

    ★★½

  • A Bigger Splash

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • The Souvenir

    ★★★★

  • The Lodger: A Story of the London Fog

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★

  • Klute

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★★½

  • Carnival of Souls

    ★★★★

  • The Seventh Victim

    ★★★★

  • Double Indemnity

    ★★★½

  • Charade

    ★★★★

  • Rear Window

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Gemini

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • The Third Man

    ★★★★★