RSS feed for zach

zach has rated 103 films ★★★★★ .

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★★

  • The Last Detail

    ★★★★★

  • Five Easy Pieces

    ★★★★★

  • Fish Tank

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Cabinet of Dr. Caligari

    ★★★★★

  • The Shop Around the Corner

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Lilo & Stitch

    ★★★★★

  • The Passion of Joan of Arc

    ★★★★★

  • One Sings, the Other Doesn't

    ★★★★★

  • A Face in the Crowd

    ★★★★★

  • Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

    ★★★★★

  • Meet Me in St. Louis

    ★★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • The Rules of the Game

    ★★★★★

  • It Happened One Night

    ★★★★★

  • Trouble in Paradise

    ★★★★★