RSS feed for zach
  • Marathon Man

    Marathon Man

    ★★★

    interesting way to learn this was not in fact the six million dollar man

  • A Face in the Crowd

    A Face in the Crowd

    ★★★★★

    much to say but most importantly is how hot andy griffith is in this

  • Her Smell

    Her Smell

    ★★★★★

    Scientology please buy her an Oscar!!

  • Battleship Potemkin

    Battleship Potemkin

    ★★★★

    i hate boats

  • Safety Last!

    Safety Last!

    ★★★★

    😡 😡 😡 stressful

  • Klute

    Klute

    ★★★★½

    well-deserved academy award for jane fonda's snot

  • The Pirate

    The Pirate

    ★★★½

    huge jennifer aniston energy from judy garland here

  • Meet Me in St. Louis

    Meet Me in St. Louis

    ★★★★★

    the costumes the production design the cinematography the music the direction the acting... that's cinema baby

  • On the Town

    On the Town

    ★★★½

    ahoy sexy

  • Frankenstein

    Frankenstein

    ★★★★½

    they didn't have to go this hard!!!!!!!!!!

  • Casper

    Casper

    ★★★

    i didn’t like that casper was horny

  • The Evil Dead

    The Evil Dead

    ★★★★

    oh, to be dismembered by bruce campbell in the woods