• The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Alpinist

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • North Hollywood

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★½

  • Cherry

  • The Way of the Househusband

    ★★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★½

  • Irresistible

  • Unorthodox

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Zola

    ★★

  • Hanukkah

    ½

  • Little Women

  • 1917

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • mid90s

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Molly's Game

  • I, Tonya

  • Long Shot

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Baby Driver

  • Logan

  • Super Dark Times

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

  • Icarus

    ★★★★

  • 20th Century Women

  • Suicide Squad

    ★½

  • Deadpool

  • Swiss Army Man

  • ERASED

    ★★★★½

  • Inside Out

  • Hot Girls Wanted

    ★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • Ping Pong the Animation

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Marvel One-Shot: All Hail the King

  • The Wolf of Wall Street

  • Her

  • About Time

    ★★★★