Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prom

Prom

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghost in the Shell: SAC_2045 Sustainable War

Ghost in the Shell: SAC_2045 Sustainable War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tickled

Tickled

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Crying Game

The Crying Game

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Closer

Closer

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sky High

Sky High

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hanukkah

Hanukkah

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Hebrew Hammer

The Hebrew Hammer

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry