Zachary has logged 59 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hanukkah

Hanukkah

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Hebrew Hammer

The Hebrew Hammer

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Garden State

Garden State

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
05
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Year One

Year One

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ping Pong Playa

Ping Pong Playa

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry