Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
Zachary Beck

Zachary Beck

Pro
  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Stats
  • RSS feed for Zachary
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Zachary’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Get Out

    Get Out 2017

    ★★★★★ Watched by Zachary Beck 22 May 2022

    My gf doesn’t want me posting anything too on the nose so I’ll just go with, we live in a society

  • Prom

    Prom 2011

    ★★★★★ Watched by Zachary Beck 22 May 2022

    Lit night out with my homies. Shoutout carmen, quinn, and cami 🥵😤🚨

  • Ghost in the Shell: SAC_2045 Sustainable War

    Ghost in the Shell: SAC_2045 Sustainable War 2021

    ★★★ Rewatched by Zachary Beck 18 May 2022

    Catcher in the rye, now 1984?? Is this man in my AP lit class?!?

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    Doctor Strange in the Multiverse of Madness 2022

    ★★½ Watched by Zachary Beck 14 May 2022

    God bless employee benefits, $8 4DX is totally worth

  • Crazy Rich Asians

    Crazy Rich Asians 2018

    ★★★½ Rewatched by Zachary Beck 07 May 2022 1

    Why did my grandma not teach my mom Cantonese, could’ve met some secretly super rich Hong Kong girl…

  • Memento

    Memento 2000

    ★★★★ Watched by Zachary Beck 01 May 2022

    ?!?!?

  • Yes, God, Yes

    Yes, God, Yes 2019

    ★★ Watched by Zachary Beck 29 Apr 2022

    Just ladybird deleted scenes

  • CODA

    CODA 2021

    ★★★★★ Watched by Zachary Beck 21 Apr 2022

    But how’d she learn to sing if she can’t hear???

  • Everything Everywhere All at Once

    Everything Everywhere All at Once 2022

    ★★★★★ Watched by Zachary Beck 15 Apr 2022

    Make sure to hydrate!

  • Tickled

    Tickled 2016

    ★★½ Watched by Zachary Beck 04 Apr 2022

    Lw looks fun asf

  • The Crying Game

    The Crying Game 1992

    ★½ Watched by Zachary Beck 01 Apr 2022

    The things I endure for Letterboxd

  • The Tragedy of Macbeth

    The Tragedy of Macbeth 2021

    ★★★ Watched by Zachary Beck 28 Mar 2022

    I’ve never been so lost

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 8
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro