felicia has logged 19 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Am Dragon

I Am Dragon

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vamps

Vamps

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
Read the review Edit this entry  
21
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lion In Your Living Room

The Lion In Your Living Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Elephant in the Living Room

The Elephant in the Living Room

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wolves

Wolves

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry