• Spencer

    ★★★★

  • Malignant

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Blue Bayou

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

  • The Underground Railroad

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Shangri-La

    ★★★

  • On the Count of Three

    ★★★★

  • Cryptozoo

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • CODA

    ★★★★

  • The Touch of the Master's Hand

    ★★½

  • Don't Go Tellin' Your Momma

    ★★★★

  • Wiggle Room

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • The Criminals

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

  • BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

  • Number Games

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Come Play

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Zappa

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Lizard

    ★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Binge

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • The Chicken

    ★★★½

  • The Stunt Double

    ★★★

  • Souvenir, souvenir

    ★★★½

  • KKUM

    ★★★★

  • Ava

    ★★

  • Coming Out

    ★★★½

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • Jo Koy: In His Elements

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Felt Love

    ★★★½

  • Unsettling Scenes