• The New Mutants

  • Project Power

    ★½

  • The Speed Cubers

    ★★★

  • The Wrong Missy

  • Extraction

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • Bloodshot

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Underwater

    ★½

  • Dracula

    ★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Noelle

    ★★

  • Midway

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Doom: Annihilation

    ½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Crawl

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★½

  • Danger Close

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Ma

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Tolkien

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Hellboy

    ★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ½

  • Safety to Nome

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • I Am Mother

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ★★