Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Project Power

Project Power

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Safety to Nome

Safety to Nome

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★
Edit this entry  
09
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Adrift

Adrift

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Circle

Circle

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Gambler

The Gambler

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Greater

Greater

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Underwater

Underwater

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Danger Close

Danger Close

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Midway

Midway

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Dracula

Dracula

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Edit this entry  
16
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry