Z has logged 43 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kinky Boots

Kinky Boots

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Morning After

The Morning After

×
Read the review Edit this entry  
22
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Flavor of Green Tea Over Rice

The Flavor of Green Tea Over Rice

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Phantom Tollbooth

The Phantom Tollbooth

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★★
Edit this entry  
10
All Together Now

All Together Now

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nothing Like a Dame

Nothing Like a Dame

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Intern

The Intern

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★½
Edit this entry