zakary has logged 315 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Thor

Thor

2011
×
★★
Edit this entry  
26
Ratburger

Ratburger

2017
×
★½
Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Doctor Who: Twice Upon a Time

Doctor Who: Twice Upon a Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★
Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Saturation

Saturation

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Billy Star

Billy Star

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Conor McGregor: Notorious

Conor McGregor: Notorious

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elle

Elle

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Thinning

The Thinning

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Robots

Robots

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
Read prior review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★½
Edit this entry