zakary has logged 43 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
Read the review Edit this entry  
31
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Split

Split

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guy and Madeline on a Park Bench

Guy and Madeline on a Park Bench

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hard Stop

The Hard Stop

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Filth

Filth

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sisters

Sisters

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Thunderbirds

Thunderbirds

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Amy

Amy

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry