zakary has logged 15 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death Note

Death Note

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Trespass

Trespass

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry