zakary has logged 257 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lover

Lover

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
City of God

City of God

2002
×
★★
Edit this entry  
03
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thunderbirds

Thunderbirds

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Freddie Mercury: The Great Pretender

Freddie Mercury: The Great Pretender

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Anthony Joshua: The Road to Klitschko

Anthony Joshua: The Road to Klitschko

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry