zakary has logged 185 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Help

Help

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Respect

Respect

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Cinderella

Cinderella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Quadrophenia

Quadrophenia

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★½
Read prior review Edit this entry  
13
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
People Just Do Nothing: Big in Japan

People Just Do Nothing: Big in Japan

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dope

Dope

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★
Edit this entry  
25
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry