Sort by

Zebra has logged 69 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Edit this entry  
27
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Edit this entry  
26
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crab Goalkeeper

Crab Goalkeeper

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★
Edit this entry  
25
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hell on Earth: The Desecration & Resurrection of The Devils

Hell on Earth: The Desecration & Resurrection of The Devils

2002
×
Edit this entry  
24
Bloody Muscle Body Builder in Hell

Bloody Muscle Body Builder in Hell

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Tickle King

The Tickle King

2017
×
Edit this entry  
22
Tickled

Tickled

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Gamera 2: Attack of Legion

Gamera 2: Attack of Legion

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cinderella

Cinderella

2021
×
Edit this entry  
19
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
19
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★
Edit this entry  
18
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★
Edit this entry  
17
Rad

Rad

1986
×
★★★
Edit this entry  
16
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★
Edit this entry  
16
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zombies

Zombies

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Vampire

Mr. Vampire

1985
×
★★★
Edit this entry  
13
On the Road with Kiarostami

On the Road with Kiarostami

2005
×
Read the review Edit this entry  
12
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Edit this entry  
11
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

1963
×
★★★★
Edit this entry  
10
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry