Sort by

snan has logged 27 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★
Edit this entry  
29
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ransom!

Ransom!

1956
×
★★
Edit this entry  
20
Lady Blue Shanghai

Lady Blue Shanghai

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
★★★
Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fosse/Verdon

Fosse/Verdon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry