• Epilogue

  • Pilots

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Nian

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★★½

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Superintelligence

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Little Fish

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Third Day

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Coastal Elites

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Scoob!

  • Normal People

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★

  • Mrs. America

  • Waiting

  • Date Night

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Mulan

  • The Long Goodbye

    ★★★★

  • De mon âme à ton âme

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Wake Up

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation