Zarif has logged 294 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Predators

Predators

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Battle: Los Angeles

Battle: Los Angeles

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
Read the review Edit this entry  
29
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Waiting

Waiting

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Filth

Filth

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Click

Click

2006
×
Read the review Edit this entry  
17
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry