Sort by

zed has logged 174 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Predators

Predators

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Battle: Los Angeles

Battle: Los Angeles

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
Read the review Edit this entry  
29
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
De mon âme à ton âme

De mon âme à ton âme

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry