• Candyman

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Host

  • Bulbbul

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Ready or Not

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Burning Kentucky

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Lodge

  • The Hole in the Ground

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Head Count

    ★★★

  • You Might Be the Killer

    ★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • Teen Spirit

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Cam

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Possum

    ★★★½

  • Knife+Heart

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Tully

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • American Animals

    ★★★★

  • We Always Find Ourselves in the Sea

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Marrowbone

    ★★★★

  • Ghost Stories

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • Beast

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Veronica

    ★★★★