Sort by

Zegan has logged 32 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Timbuktu

Timbuktu

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Until the End of the World

Until the End of the World

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Last Laugh

The Last Laugh

1924
×
★★★★
Edit this entry  
25
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Manila in the Claws of Light

Manila in the Claws of Light

1975
×
★★★★
Edit this entry  
22
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★
Edit this entry  
21
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sansho the Bailiff

Sansho the Bailiff

1954
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Viridiana

Viridiana

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry