Sort by
  • Pathaan

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Qala

    ★★★★

  • Blue's Big City Adventure

    ★★★★½

  • Falling for Christmas

    ★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★★½

  • Selena Gomez: My Mind & Me

    ★★★★½

  • Rosaline

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★★

  • Prem Geet 3

    ★★

  • Do Revenge

    ★★★★½

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Karthikeya 2

  • Wedding Season

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★★★

  • Vikram

    ★★★½

  • Kabaddi 4: The Final Match

    ★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Bhool Bhulaiyaa 2

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★★★

  • Badhaai Do

    ★★★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Shyam Singha Roy

    ★★★★½

  • Minnal Murali

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Kurup

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Sooryavanshi

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★