• Dune

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Falling

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Genius Loci

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • QT8: The First Eight

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Making Waves : The Art of Cinematic Sound

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Escape Room

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★