RSS feed for Zercax

Zercax has logged 30 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Horsin' Around

Horsin' Around

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Serial Experiments Lain

Serial Experiments Lain

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
Read the review Edit this entry  
01
Psycho

Psycho

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
History of the Entire World, I Guess

History of the Entire World, I Guess

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Edit this entry  
18
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★½
Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
Edit this entry  
11
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
Edit this entry  
16
The Mask

The Mask

1994
×
Edit this entry  
16
Scrooged

Scrooged

1988
×
Edit this entry  
16
Kazaam

Kazaam

1996
×
Edit this entry  
04
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
Edit this entry