Sort by

Bob has logged 701 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Rush Week

Rush Week

1989
×
★★½
Edit this entry  
29
To the Devil a Daughter

To the Devil a Daughter

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rasputin: The Mad Monk

Rasputin: The Mad Monk

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night Visitors

Night Visitors

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
GetEven

GetEven

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Safe Haven

No Safe Haven

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dead Man Walking

Dead Man Walking

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1972
×
★★
Edit this entry  
23
I Live Alone

I Live Alone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Deadly Force

Deadly Force

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Wages of Fear

The Wages of Fear

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dybbuk Box: True Story of Chris Chambers

Dybbuk Box: True Story of Chris Chambers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dybbuk

Dybbuk

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Possession

The Possession

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Void

The Void

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Drive-In Massacre

Drive-In Massacre

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ebola Syndrome

Ebola Syndrome

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Six-String Samurai

Six-String Samurai

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blood Games

Blood Games

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Last Gasp

Last Gasp

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Satan's Blood

Satan's Blood

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fear

The Fear

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cthulhu Mansion

Cthulhu Mansion

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Creature

Creature

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Switchblade Sisters

The Switchblade Sisters

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The True Story of the Nun of Monza

The True Story of the Nun of Monza

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Images in a Convent

Images in a Convent

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Story of a Cloistered Nun

Story of a Cloistered Nun

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cristiana, Devil Nun

Cristiana, Devil Nun

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Death Valley

Death Valley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Agnes

Agnes

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla: Final Wars

Godzilla: Final Wars

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla: Tokyo S.O.S.

Godzilla: Tokyo S.O.S.

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla Against MechaGodzilla

Godzilla Against MechaGodzilla

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
L.A. Bounty

L.A. Bounty

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dogs of War

The Dogs of War

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Grotesque

Grotesque

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hard Rock Nightmare

Hard Rock Nightmare

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry