• Save Ralph

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Ethos

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • One-Way to Tomorrow

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Eltilerin Savaşı

  • Miss Americana

    ★★

  • Countdown

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Sesinde Aşk Var

    ½

  • The Lion King

    ★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • The Perfect Date

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Adopt a Daddy

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★★

  • Everything Is Beautiful with You

  • Bird Box

    ★½

  • Swiped

    ½

  • Muslum

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Yol Arkadaşım 2

    ★★

  • Maniac

    ★★

  • Red Joan

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Sosyetik Gelin

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • The Kissing Booth

  • Everybody Knows

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Persona

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★½

  • Ailecek Şaşkınız

    ★★★

  • Görevimiz Tatil

  • Love, Simon

    ★★

  • Hadi Be Oğlum

    ★★

  • Stranger in My Pocket

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★½

  • Arif V 216

    ★★★

  • Maide'nin Altın Günü

    ★½

  • In the Family

    ★★★

  • My Brother 2

    ★★

  • Wonder

    ★★★

  • Yol Ayrımı

    ★★½

  • Time of Happiness

    ★★

  • Ayla: The Daughter of War

    ★★★½

  • İlk Öpücük