Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
Edit this entry  
08
Alev Alev

Alev Alev

1984
×
Edit this entry  
19
Germany, Bitter Home

Germany, Bitter Home

1979
×
Edit this entry  
15
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
21
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
Edit this entry  
01
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
Edit this entry  
30
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
Edit this entry  
26
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
25
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
03
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Sev Kardeşim

Sev Kardeşim

1972
×
Edit this entry  
01
Cinderella

Cinderella

2015
×
Edit this entry  
19
School of Life

School of Life

2005
×
Edit this entry  
13
Ayla: The Daughter of War

Ayla: The Daughter of War

2017
×
Edit this entry  
08
Allied

Allied

2016
×
Edit this entry  
06
Chef

Chef

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
Edit this entry  
03
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
Edit this entry  
03
Inferno

Inferno

2016
×
Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
Edit this entry  
02
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
Edit this entry  
01
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★½
Edit this entry  
28
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
On the Way to School

On the Way to School

2008
×
★★★½
Edit this entry  
21
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★½
Edit this entry  
20
Love Likes Coincidences

Love Likes Coincidences

2011
×
Edit this entry  
18
Ethos

Ethos

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Edit this entry  
26
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Edit this entry  
07
Eltilerin Savaşı

Eltilerin Savaşı

2020
×
Edit this entry  
29
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
Edit this entry  
28
One-Way to Tomorrow

One-Way to Tomorrow

2020
×
Edit this entry  
15
Endless Love

Endless Love

2017
×
★½
Edit this entry  
31
Kidnap

Kidnap

2017
×
Edit this entry  
30
G.O.R.A.

G.O.R.A.

2004
×
Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wajib

Wajib

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Yoksul

Yoksul

1986
×
Edit this entry  
22
Kara Bela

Kara Bela

2015
×
Edit this entry  
21
The Girl with the Red Scarf

The Girl with the Red Scarf

1978
×
★★★★
Edit this entry  
21
İlk Öpücük

İlk Öpücük

2017
×
Edit this entry  
20
The Curious

The Curious

1986
×
★★★
Edit this entry  
19
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Everything Is Beautiful with You

Everything Is Beautiful with You

2018
×
Edit this entry  
11
Sosyetik Gelin

Sosyetik Gelin

2018
×
Edit this entry  
10
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry