• Friends: The Reunion

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Hey There!

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mank

    ★★★★

  • Holidate

    ★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Invisible to the Eye

  • Freaky

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Monday

    ½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • The World to Come

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Undine

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Eltilerin Savaşı

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

  • Once upon a time in Iceland

  • The Way We Are

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

  • Frozen II

    ★★

  • Love, Spells and All That

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Endings, Beginnings

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★

  • Black Sun

  • Nimic

  • Ready or Not

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★