Zeynep has logged 269 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
Edit this entry  
27
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
She's All That

She's All That

1999
×
★★
Edit this entry  
24
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★½
Edit this entry  
22
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Raising Helen

Raising Helen

2004
×
★★
Edit this entry  
15
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Undine

Undine

2020
×
★★
Edit this entry  
10
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Boyfriends and Girlfriends

Boyfriends and Girlfriends

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
06
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fiancés of Mac Donald Bridge

The Fiancés of Mac Donald Bridge

1961
×
Edit this entry  
01
The Hustle

The Hustle

2019
×
Edit this entry  
29
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Nimic

Nimic

2019
×
Edit this entry  
21
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Full Moon in Paris

Full Moon in Paris

1984
×
★★★
Edit this entry  
15
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★½
Edit this entry  
07
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Small Town

The Small Town

1997
×
★★★½
Edit this entry  
05
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Good Marriage

A Good Marriage

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Elizabethtown

Elizabethtown

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry