• No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • The Empty Man

    ★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • Project Power

    ★½

  • Greenland

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

    ★★★

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Normal People

  • The Last Dance

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½