Zack has logged 126 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Report

The Report

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
About Time

About Time

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
07
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Edit this entry  
01
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry