azhar has logged 14 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Second Act

Second Act

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Glass

Glass

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
The Upside

The Upside

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry