Sort by

azhar has logged 112 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Share

Share

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moxie

Moxie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Passing

Passing

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Irreversible

Irreversible

2002
×
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
After We Fell

After We Fell

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Circle

Circle

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Prom Night

Prom Night

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Till Death

Till Death

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Intrusion

Intrusion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry