Sort by

azhar has logged 164 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The North Water

The North Water

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Bird

Black Bird

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
Edit this entry  
22
Waiting to Exhale

Waiting to Exhale

1995
×
Edit this entry  
21
Boogie

Boogie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Emily

Emily

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love Is the Devil: Study for a Portrait of Francis Bacon

Love Is the Devil: Study for a Portrait of Francis Bacon

1998
×
Edit this entry  
15
The To Do List

The To Do List

2013
×
Edit this entry  
14
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Edit this entry  
27
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Score

The Score

2021
×
★★
Edit this entry  
22
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★½
Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Independent

The Independent

2022
×
Edit this entry  
30
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★½
Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Adam

Black Adam

2022
×
Edit this entry  
18
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Whale

The Whale

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Smile

Smile

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
After Ever Happy

After Ever Happy

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
Edit this entry  
21
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Invitation

The Invitation

2022
×
Read the review Edit this entry